Opus

1. 2. 1971

Vznik Opusu

V roce 1971 vzniká vyčleněním ze slovenského závodu Supraphonu samostatné slovenské hudební vydavatelství Opus. Supraphon Opusu předal ze svého archivu nahrávky slovenských umělců. Opus vydával gramofonové desky, audiokazety, CD, hudebniny a knihy o hudbě. Dařilo se mu vydávat i zajímavá licenční zahraniční alba (např. z diskografie skupiny ABBA). Vydavatelství mělo na Slovensku svoji vlastní síť maloobchodních prodejen. Po Sametové revoluci v roce 1990 byl Opus transformován na standardní akciovou společnost.

Opus (vydavatelství)

Opus
Vznik 1971
Země původu Československo
Data mohou pocházet z datové položky.

Opus, a. s., v minulosti Opus, je slovenské hudební vydavatelství, které v době existence Československa mělo na Slovensku (spolu s českým Supraphonem) monopol na vydávání hudebních děl, zejména pak gramofonových desek a CD. Výjimku z tohoto monopolu tvořilo patrně vydavatelství Českého hudebního fondu Panton.

Vzniklo v roce 1971 vyčleněním ze slovenského závodu Supraphonu. Vydávalo gramofonové desky, audiokazety, CD, hudebniny a knihy o hudbě. Mělo svoji vlastní síť maloobchodních prodejen. Po sametové revoluci v roce 1989 bylo toto vydavatelství transformováno na standardní akciovou společnost.